loadingimg

Wczytuję dane...
 • Maj
Archiwum
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
Rozmiary biustonoszy – poradnik, jak dobrać ten właściwy
 • Żeby dobrać idealny biustonosz, najważniejsze jest zmierzenie rozmiaru. Znaczna część kobiet nieświadomie używa biustonoszy źle dopasowanych, co może nie tylko źle wyglądać, ale być także niezdrowe dla piersi. Mówi się, że małe biustonosze oznaczamy literą A, natomiast duże to F, jednak jest to pogląd nie do końca prawdziwy, ponieważ oznaczenie literowe to zaledwie połowa sukcesu przy doborze odpowiedniego biustonosza. W końcu liczy się także obwód pod biustem i kondycja piersi.

  Jak zmierzyć rozmiar biustonosza?

  Najpierw należy zabrać się za zmierzenie obwodu pod biustem. W tym celu użyj tasiemki i przyłóż do ciała zaraz pod linią piersi, a następnie ściśnij odrobinę, jednak nie za mocno. Zwróć uwagę na to, czy taśma jest na tym samym poziomie z przodu i z tyłu Twojego ciała. Liczbę, którą uzyskamy należy zmniejszyć o 3cm, a następnie wynik zaokrąglić w dół do najbliższego rozmiaru biustonosza. Takie rozmiary wynoszą na przykład 60, 65, 70, 75, 80 i tak dalej. Może wydawać się to nieco skomplikowane, jest to jednak najprostsza i najbardziej skuteczna metoda na określenie rozmiaru biustonosza. Jeżeli Twój obwód pod biustem wynosi 79cm, po odjęciu 3 zostaje 76cm. Następnie, po zaokrągleniu otrzymujemy wynik 75.

  Dobrze, jeśli posiadasz zwyczajny, cienki biustonosz, ponieważ następny pomiar będzie bardziej precyzyjny. Mowa tutaj o zmierzeniu obwodu w biuście. Ponownie przyda Ci się tasiemka. Wspominany wcześniej miękki biustonosz ma za zadanie lekkie podtrzymanie piersi. W przypadku, jeżeli Twoja miseczka ma stożkowy kształt – pomiar bez niego może być inny od faktycznego, ponieważ tasiemkę pomiarową należy przyłożyć bez żadnego dociskania. Również należy zwrócić uwagę na to, czy miara jest na równym poziomie dookoła ciała.

  ROZMIAR MISECZKI

  AA

  A

  B

  C

  D

  DD

  E

  F

  FF

  G

  Obwód w biuście - rozmiar pod biustem =

  7-9

  9,5-11,5

  12-14

  14,5-16,5

  17-19

  19,5-21,5

  22-24

  24,5-26,5

  27-29

  29,5-31,5

  Mając te dwie liczby należy wykonać kolejne, jeszcze prostsze działanie, którego wynik pokaże nam, jaką masz miseczkę. Od obwodu w biuście odejmij rozmiar (podkreślamy – rozmiar, nie obwód) pod biustem. Czyli, skoro Twój wynik w biuście miał długość na przykład 91 cm, to po odjęciu rozmiaru pod biustem, który wynosił 75, wyjdzie nam 16, a więc (zerknij na tabelę) Twoja miseczka to C.

  Rozmiar biustonosza ma dwa elementy – liczbę oraz literę. Masz już te dwa potrzebne pomiary. Potrzebujesz rozmiaru pod biustem oraz wyniku z powyższego działania. A więc nasza przykładowa Pani ma rozmiar 75C!

  Dobranie odpowiedniego rozmiaru to nie wszystko!

  Musisz wiedzieć, że znajomość właściwego rozmiaru swojego biustu to sukces, ale nie pełny, ponieważ żeby dobrać odpowiednią bieliznę, należy znaleźć odpowiedni krój biustonosza.

  Jeżeli posiadasz małe piersi, nie bój się przetestować sztywnego biustonosza typu push-up, ponieważ zwiększysz wizualnie swój dekolt. Dobrze może się sprawdzić także bardotka, czyli stanik bez ramiączek, który „wypycha” piersi ku górze. Kiedy nie chcesz sztucznie dodawać im rozmiaru – świetnym rozwiązaniem okaże się prześwitujący stanik koronkowy, który będzie prezentował się na Tobie wprost cudownie.

  Nie narzekasz na zbyt mały rozmiar biustu? Twoje piersi potrzebują wsparcia, a dobry biustonosz takie wsparcie zapewni. Miseczki muszą być wyposażone w fiszbiny, a ramiączka im będą szersze, tym mniej będą Cię uwierały w ramionach. Do tego typu piersi świetnie sprawdzą się balkonetki (biustonosze, które zakrywają większość piersi i posiadają dodatkowe wsparcie). Tak samo warto przemyśleć zakup biustonosza full-cup.

2018-12-10 12:50:00